KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14424312
*
nr 1442 4312
Eva Hallström
(1942-1997), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 42x42 cm
Eva Hallström, svensk bildkonstnär född 1942, död 1997.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 januari 2022
kl 20:42:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 15:27:19
1
100 kr
12/1 18:04:18
2
150 kr
17/1 18:01:51
3
Vinnande bud
17/1 18:08:58
2
250 kr
17/1 18:08:58
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Eva Hallström
Eva Hallström, svensk bildkonstnär född 1942, död 1997.
Läs mer om Eva Hallström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eva hallström olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14
*
Eva Hallström
Eva Hallström, svensk bildkonstnär född 1942, död 1997.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Eva Hallström
nr 1442 4312
Eva Hallström
(1942-1997), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 42x42 cm
Eva Hallström, svensk bildkonstnär född 1942, död 1997.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 januari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/1 15:27:19 | 1 | 100 kr |
12/1 18:04:18 | 2 | 150 kr |
17/1 18:01:51 | 3 | Vinnande bud |
17/1 18:08:58 | 2 | 250 kr |
17/1 18:08:58 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Eva Hallström
Eva Hallström, svensk bildkonstnär född 1942, död 1997.Läs mer om Eva Hallström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eva hallström olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14